Saturday        First XI                    Second XI                Third XI                    Fourth XI
Sunday Beds League First XIBeds League Second XIFriendly XI
Junior U19U15U14U13       U12

TopSaturday 1st XI

DateOppositionVenueCompetitionReportResult
Sat05 May201812:30Challow & ChildreyHLeague 
Sat12 May201812:30CumnorALeague 
Sat19 May201812:30TwyfordHLeague 
Sat26 May201812:30Buckingham Town 2ALeague 
Sat02 Jun201812:30TiddingtonHLeague 
Sat09 Jun201812:30Abingdon ValeALeague 
Sat16 Jun201812:30Oxford DownsHLeague 
Sat23 Jun201812:30Banbury 2ALeague 
Sat30 Jun201812:30Long MarstonHLeague 
Sat07 Jul201812:30Challow & ChildreyALeague 
Sat14 Jul201812:30CumnorHLeague 
Sat21 Jul201812:30TwyfordALeague 
Sat28 Jul201812:30Buckingham Town 2HLeague 
Sat04 Aug201812:30TiddingtonALeague 
Sat11 Aug201812:30Abingdon ValeHLeague 
Sat18 Aug201812:30Oxford DownsALeague 
Sat25 Aug201812:00Banbury 2HLeague 
Sat01 Sep201812:00Long MarstonALeague 
Cherwell Div 1 - scorecards available >>here<<
Team P W D L T A BP Ded Pts
1 Abingdon Vale 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Banbury 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Buckingham Town 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Challow and Childrey 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Cumnor 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Great Brickhill 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Long Marston 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Oxford Downs 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Tiddington 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Twyford 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0

TopSaturday 2nd XI

DateOppositionVenueCompetitionReportResult
Sat05 May201812:30Banbury 3ALeague 
Sat12 May201812:30Minster LovellHLeague 
Sat19 May201812:30Bicester & North OxfordALeague 
Sat26 May201812:30CublingtonHLeague 
Sat02 Jun201812:30Oxford & Bletchingdon NondescriptsALeague 
Sat09 Jun201812:30Oxford Downs 2HLeague 
Sat16 Jun201812:30Great & Little Tew 2ALeague 
Sat23 Jun201812:30HorleyHLeague 
Sat30 Jun201812:30StokenchurchALeague 
Sat07 Jul201812:30Banbury 3HLeague 
Sat14 Jul201812:30Minster LovellALeague 
Sat21 Jul201812:30Bicester & North OxfordHLeague 
Sat28 Jul201812:30CublingtonALeague 
Sat04 Aug201812:30Oxford & Bletchingdon NondescriptsHLeague 
Sat11 Aug201812:30Oxford Downs 2ALeague 
Sat18 Aug201812:30Great & Little Tew 2HLeague 
Sat25 Aug201812:00HorleyALeague 
Sat01 Sep201812:00StokenchurchHLeague 
Cherwell Div 3 - scorecards available >>here<<
Team P W D L T A BP Ded Pts
1 Banbury 3 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 Bicester & North Oxford 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 Cublington 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 Great & Little Tew 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 Great Brickhill 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 Horley 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
7 Minster Lovell 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Oxford & Bletchingdon Nondescripts 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0
9 Oxford Downs 2 0 0 0 0 0 0 0 0 0
10 Stokenchurch 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0

TopSaturday 3rd XI

DateOppositionVenueCompetitionReportResult
Four Counties Div 5 - scorecards available >>here<<
FOUR COUNTIES CRICKET LEAGUE
DIVISION 5 - 2017
Team pwbflbswbslbfWDW 25LDW 25WDW 50LDW 50WDNW 50LDNW 50aclcnwcntBatPBowlPPenPts
Milton Keynes CC 18 9 0 1 3 0 0 1 0 2 0 1 1 0 0 0 21 15 0 382
Stewkley Vicarage CC 18 4 2 7 0 0 0 0 0 1 1 1 1 0 1 0 9 21 45 342
Lidlington CC 18 4 2 2 4 0 1 0 0 0 1 2 0 0 2 0 16 24 0 296
Buckland & Aston Clinton CC 18 4 2 3 1 0 0 1 0 1 1 3 1 1 0 0 24 20 0 290
Milton Bryan CC 18 1 6 4 2 1 2 0 0 0 0 0 1 0 1 0 25 39 0 251
Drayton Parslow CC 18 1 3 3 5 1 0 0 0 1 0 3 1 0 0 0 37 25 0 225
Great Brickhill CC 18 0 5 3 2 1 1 1 0 1 0 2 1 0 1 0 31 26 0 224
New Bradwell CC 18 3 1 2 8 0 0 0 1 1 0 1 1 0 0 0 25 25 0 224
St Andrews CC 18 1 6 5 0 1 0 0 1 0 1 1 0 2 0 0 22 41 0 219
Eaton Bray CC 18 1 1 1 6 0 0 0 1 0 3 2 1 2 0 0 27 24 0 122

TopSaturday 4th XI

DateOppositionVenueCompetitionReportResult
Four Counties Div 7 - scorecards available >>here<<
FOUR COUNTIES CRICKET LEAGUE
DIVISION 7 - 2017
Team pwbflbswbslbfWDW 25LDW 25WDW 50LDW 50WDNW 50LDNW 50aclcnwcntBatPBowlPPenPts
MK Stallions CC 12 1 0 8 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0 2 0 292
Old Bradwell CC 12 6 0 1 3 0 0 0 0 1 0 0 0 0 1 0 15 9 0 270
Printers CC 12 2 1 5 2 0 0 0 0 0 0 0 2 0 0 0 3 6 0 214
Wolverton Town CC 12 2 2 2 2 0 0 0 0 1 1 0 2 0 0 0 9 14 0 165
Bletchley Town CC 12 1 3 1 3 0 0 0 0 0 1 0 1 1 1 0 4 15 10 95
Great Brickhill CC 12 1 5 0 3 0 0 0 0 0 0 0 0 3 0 0 20 27 0 47
Edlesborough CC 12 1 3 1 4 0 0 0 0 1 1 0 1 0 0 0 15 24 95 21
h

TopBeds Sunday 1st XI

DateOppositionVenueCompetitionReportResult
Sun06 May201813:30IckwellALeague 
Sun13 May201813:30HarroldHLeague 
Sun20 May201813:30PrestonHLeague 
Sun03 Jun201813:30CopleALeague 
Sun10 Jun201813:30Eggington ForestersHLeague 
Sun17 Jun201813:30PottonALeague 
Sun24 Jun201813:30CopleHLeague 
Sun01 Jul201813:30HarroldALeague 
Sun08 Jul201813:30Biggleswade TownHLeague 
Sun15 Jul201813:30IckwellHLeague 
Sun22 Jul201813:30Lutonian IIALeague 
Sun05 Aug201813:00PrestonALeague 
Sun12 Aug201813:00PottonHLeague 
Sun19 Aug201812:30Eggington ForestersALeague 
Sun26 Aug201812:30Biggleswade TownALeague 
Sun02 Sep201812:30Lutonian IIHLeague 
Beds Sunday League Div 1 - scorecards available >>here<<
BEDFORDSHIRE COUNTY CRICKET LEAGUE
1ST DIVISION - 2017
Team pwlcalcnwcntBatPBowlPPenNRR L W Pts
Queens Park Westfield CC 16 12 4 0 0 0 0 0 58 74 3 0.86 4 12 369
Great Brickhill CC 16 9 4 1 1 0 1 0 45 57 6 0.81 4 10 326
Biggleswade CC 16 8 7 0 0 0 1 0 40 64 0 -0.06 7 9 294
Cople CC 16 7 5 1 2 0 1 0 35 48 0 0.02 5 8 283
Preston CC 16 8 5 2 0 1 0 0 41 50 2 0.47 6 8 259
Ickwell CC 16 7 9 0 0 0 0 0 37 64 5 -0.11 9 7 236
Lutonian CC 16 7 9 0 0 0 0 0 38 64 10 0.11 9 7 232
Luton Town & Indians CC 16 3 12 0 1 0 0 0 22 48 4 -1.49 12 3 136
Ickleford CC 16 4 10 0 0 2 0 0 27 54 35 -0.53 12 4 106

TopBeds Sunday 2nd XI

DateOppositionVenueCompetitionReportResult
Sun06 May201814:00Bedford IIHLeague 
Sun13 May201814:00Harrold IIALeague 
Sun20 May201814:00Aspley GuiseALeague 
Sun03 Jun201814:00Cople IIHLeague 
Sun10 Jun201814:00Flitwick IIIALeague 
Sun17 Jun201814:00StevenageHLeague 
Sun24 Jun201814:00Cople IIALeague 
Sun01 Jul201814:00Harrold IIHLeague 
Sun08 Jul201814:00Queens Park IIIALeague 
Sun15 Jul201814:00Bedford IIALeague 
Sun22 Jul201814:00Dunstable Town IIIHLeague 
Sun05 Aug201813:30Aspley GuiseHLeague 
Sun12 Aug201813:30StevenageALeague 
Sun19 Aug201813:00Flitwick IIIHLeague 
Sun26 Aug201813:00Queens Park IIIHLeague 
Sun02 Sep201813:00Dunstable Town IIIALeague 
Beds Sunday League Div 6 - scorecards available >>here<<
BEDFORDSHIRE COUNTY CRICKET LEAGUE
6TH DIVISION - 2017
Team pwlcalcnwcntBatPBowlPPenNRR L W Pts
Steppingley CC 14 11 1 1 0 0 1 0 45 58 0 2.53 1 12 363
Harrold CC 14 7 4 2 0 0 1 0 32 46 0 0.94 4 8 268
Bedford CC 14 8 4 0 0 1 1 0 35 50 0 0.67 5 9 265
Flitwick CC 14 6 5 2 0 0 1 0 25 40 0 0.22 5 7 235
Stevenage CC 14 6 4 0 0 2 2 0 39 34 25 0.18 6 8 208
Great Brickhill CC 14 5 9 0 0 0 0 0 32 38 0 -1.33 9 5 170
Ampthill Town CC 14 0 13 0 0 0 1 0 22 44 0 -2 13 1 96
Eaton Bray CC 14 3 6 1 0 4 0 0 19 22 5 -0.91 10 3 66

TopSunday Friendlys

DateOppositionVenueCompetitionReportResult

TopU19

DateOppositionVenueCompetitionReportResult

TopU15

DateOppositionVenueCompetitionReportResult
Bucks U15 - Division 1 North
TeamPWLATNRRBatBowlPts
Stony Scorchers77001.6600105
Twyford 75200.517587
Great Brickhill 6240-0.3321960
Cublington 5140-0.7714736
Wolverton Town 5050-1.6016622

TopU14

DateOppositionVenueCompetitionReportResult
Bucks U14 - Division 1 North
TeamPWLATNRRBatBowlPts
Stony Strikers66002.600090
Great Brickhill 65101.833381
Twyford 64200.237168
North Crawley 6330-0.2411662
Wolverton Town 6150-0.8917941
Buckingham Town 6150-1.5515939
Stewkley Vicarage CC 6150-2.1712835

TopU13

DateOppositionVenueCompetitionReportResult
Bucks U13 - Division 1 North
TeamPWLATNRRBatBowlPts
Stony Stars64201.1311576
Buckingham Town A63300.20121370
Great Brickhill6330-1.1812562
Cublington 6240-0.4713750

TopU12

DateOppositionVenueCompetitionReportResult
Bucks U12 - Division 1 North
TeamPWLATNRRBatBowlPts
Buckingham Town 54101.075267
Great Brickhill 63300.2812360
Stony Sixers5230-0.8412749
Cublington 4130-0.6710631
Great Brickhill Cricket Club would like to thank all sponsors for their generous support.
Gold Sponsors: Charles Wells, V-IT Services Ltd, Urban Dhaba, Three Counties Tyres,
Silver Sponsors: RacingLine, Rye Demolition, The Catch Partyband, New Chauffeurs, Milton Keynes Chiropractic Clinic,
AWR Pickersgill Ltd, A Goodman & Son, The Three Locks Golf Club, Computamation Services, Gigaclear Broadband, Ad Valorem, Source Graphics, GT Automation, The Best Butchers, Plumb Center, Trans UK Equipment Management, Fine and Country Milton Keynes
Bronze Sponsors: Faraday Keynes Accounting, Al Shaws Ltd, Woburn 4x4, AGH Plumbing & Heating Ltd, Old Red Lion